ShikaTema- děvčátko se zápalkami 1/2

13. listopadu 2010 v 14:13 | Deidara miu
Moje první jednorázovka tak snad se bude líbit :)
pár : ShikaTema
věková hranice: přístupné pro každého kdo umí číst XD
věk postav:
Shikamaru: 18
Temari: 16


Je to už docela dlouho ,co jsme se přistěhovali. Vlastně asi pět let.. Když se tak zamyslím. Lidé mi často říkají že jsem lenoch ,ale nemají pravdu. To bych asi nechodil každý den do školy trochu se prospat. přeci jen bych mohl zůstat doma že? Do školy je to daleko a v zimě pořádná otrava. celé naše městečko je zastaralé. Šedivé domy ,šedivé ulice ,sem tam nějaký ten grafit po rozlámané zdi. Alespoň něco veselého. Právě teď jdu po jedné z těchto ulic a přemýšlím. Vyjdu na malém náměstíčku a co nevidím. Kolem zachumelené kašny stojí několik lidí ,zachumlaných do kožešinových kabátů. Stavějí stánky na Vánoce. Je to tu tradice. Každý rok jsou vánoční trhy. Jen si povzdechnu. Že je to tolik baví. Světla se začnou rozvěcovat a tak ozařovat vločky padající z večerní oblohy. zvědavě pokukuju po lidech kolem mne. Většinou vypadají jako takoví trochu bohatší. Mají na sobě spoustu značkového oblečení a i přes to že jsou vánoce a všichni by na sebe měli být hodní ,tak se na mě tváří jako kdybych právě rozmlátil okno. ,,Co chceš?! Jestli tu chceš jen tak vokounět tak to můžeš tzejtra ,aspoň z toho budou prachy!" Zařval na mě jeden z prodavačů. Nechce se mi mluvit ,tak jenom odfrknu a jdu dál. Je to pořád stejný. Až na chvíli se zastavím. Na jednom schůdku kašny se krčí holka. Vypadá tak na patnáct. Vedle ní visí cedulka s nápisem: prodej sirek. Kdo by si kupoval sirky? zeptám se sám sebe v duchu. V rukou svírala lucerničku se zapálenou svíčkou. Nevipadala jako ostatní.. Měla na sobě dlouhý kabátek a pruhovanou šálu. Blonďaté vlasy stažené do čtyř culíků. Ať už jí šlo o cokoliv ,určitě né o to aby byla nějak atraktivní. Nijak víc se jí nezabývám a běžím raději domů ,aby máma zas neřvala že jdu pozdě.

Odemknu dveře a vstoupím do podivně potapetovaného bytu-našeho bytu. Naskytne se mi obvyklý pohled-táta čte noviny a mamka vaří ,něco na něj mluví a on jen přikyvuje a dělá že přesně ví o čem mluví. Nato se máma nahne k noviny čtoucímu ,políbí ho na tvář a řekne mu jak je ráda že ji vždy rozumí a že mu může cokoliv říct. ,,Hmm ,to je hezké miláčku.." Odpoví táta nepřítomným hlasem. já se jen pousměju a hodím batoh na zem. ,,shikamaru ,miláčku! Tyuž jsi tady? Jsi tu nějak brzo ,ale to nevadí." ,,Ahoj mami." Usměju se a přímo před nosem mi přistane vařečka s polívkou. ,,Ochutnej a řekni esli je to dobrý!" Mrkne na mně rozjařená mamka a přistrčí mi ji ještě blíž k puse. ,,Máš nějakou dobrou náladu." Podívám se na ni nevěřícně. ,,To víš ,to je tím že jsme si s tatínkem zase jednou hezky popovídaly. Viď miláčku?" ,,ano zlatíčko." Řekne táta už ze zvyku a já mám co dělat abych nevyprskl smíchy. ,,Tak a teď to sněz!" raději jsem poslechl a nekonzumovatelnou polévku slízl a pochválil. Jinak by to mohlo špatně dopadnout. odešel jsem do svého pokoje a trochu jsem se učil.

Ráno jdu zase tím strým náměstím. Všichni prodavači jsou někde ubydlení ,jen na lavičce leží děvčátko se zápalkami. (tak jsem ji nzaval). Přistoupím k ní  a když spatřím řasy ,na nichž se leskne led vytáhnu z batohu mobil a volám záchranku. Když už uvidím světélkující sanitku ,vezmu děvčátko do náručí a odnesu ji k záchranářům. jsem z toho docela vyděšený ,ale i přes to jdu do školy. S nechutí přežiji další den školy a potom... Potom jsem se rozhodl jít za tebou ,děvčátko se zápalkami. Zeptám se jedný milý sestřičky ,zdali neví kde jsi. s úsměvem mě dovede až k tobě. Ležíš tam v posteli a spokojeně oddychuješ. Všimnu si že jsi docela hezká. Sednu si vedle tebe a ty se začneš probouzet. Tvá reakce mě překvapí. okamžitě po mně máchneš rukou ,ale já neztihnu uskočit a schytám tvou ránu. ,,Kdo jsi? Co tu děláš a.. a kde ... to vlastně jsem. Při poslední otázce se překvapeně porozhlédne po pokoji. ,,Ehm.. Jmenuju se Nara Shikamaru a jsem tě navštívit v nemocnici. Vlastně jsem tě zachránil." Přiznám se a nervözně se usměju. ,,ahaaa..." Hodíš na mě nechápavý pohled. ,,no tak já už radši půjdu..." Pokusím se usmát a vyběhnu z pokoje. Cítím takový zvláštní pocit. jako kdyby.. Srdce mi buší no prostě podivné. Dnes už ale půjdu domů.
Temari
Jen překvapeně mávnu ,ale on už zabouchl dveře. Povzdychnu si. Vypadal docela mile. tedy pokud ještě vím co to slovo znamená. Milý.. Přemýšlím kdy jsem na to slovo naposledy narazila... byla bych moc ráda kdyby ještě někdy přišel. Nechci tady být sama. Zmocní se mně pocit smutku. Jakoby mi jeho přítomnost chyběla. Chtěla jsem si trochu popovídat. zeptat se ho na něco ,prohodit pár holých vět.. No nic. Zase to nevyšlo. Schoulím se do té úžasně měkké peřinky.
shikamaru
dnes jsem to doopravdy zvoral. Na chvilku se zastavím v chůzi. kolem mne rostou stromy. Vločky sněhu poletují a štípou do tváří. podívám se do šedého nebe. Nenalézám jediný hřejivý paprsek slunce. Všechno je tak daleko.. V myšlenkách se dostanu k tobě. K tvým plavým vlasům. K tvé zvláštně přitahující vůni. Rozpustím si vlasy do teď stažené do copu a posadím se na lavičku. bylo na ni vyrito spousta nápisů. O lidech které moc dobře znám. Některé nápisy mne docela i pobavily. ,,Uzumaki Naruto je BOREC!!" Docela si dokážu představit jak to tu do noci musel rejt. pusměju se a špitnu. ,,Blbec Naruto" Samozřejmně hned pod tím. ,,Konohamaru král světa"  U toho se uchechtnu ještě víc. ,,Sou oba stejní idioti." Pohled mi sjede na srdíčko. ,,S+S" sakura a sasuke.. Zvednu se z lavičky a pospíchám zpět k nemocnici. Vběhnu do jejího pokoje ,ale ona nikde není
_____________________________________________________________________________
druhá část zase někdy :D jak se líbilo?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 SheeShee zasa šiši :D SheeShee zasa šiši :D | E-mail | Web | 13. listopadu 2010 v 16:46 | Reagovat

nádherné :) úplne ma to rozcitlivelo :D zbožňujem rozprávku dievčatko zo zápalkami :) pamätám sa že som sa pri nej raz rozplakala ale to som bola ešte malá :) Srašne sa mi páči tento príbeh. Preniesol ma z tohto jesenného obdobia do času pokoja a šťastia :) vydarilo sa ti to :) Dala by si mi potom vedieť keď bude ďalší diel?

2 marketa251996 marketa251996 | Web | 13. listopadu 2010 v 17:19 | Reagovat

Mě se nejvíc líbí ten název. :D..ale ta povídka taky. :D

3 Nerisaga ˙·٠•●SBénko●•٠·˙ Nerisaga ˙·٠•●SBénko●•٠·˙ | E-mail | Web | 13. listopadu 2010 v 23:47 | Reagovat

originální název..vážně ^^ a je zajímavý jak tu povídku vyprávíš jakože z pohledu přímo tý postavy xD co jsem četla tak většina povídek je psaná jako vypravování apod. :D

4 Teru-chan Teru-chan | Web | 15. listopadu 2010 v 17:06 | Reagovat

Krása :)

5 sexilezba153 sexilezba153 | 19. listopadu 2010 v 21:26 | Reagovat

co je to

6 sexilezba153 sexilezba153 | 19. listopadu 2010 v 21:27 | Reagovat

hlupana

7 klara movie klara movie | E-mail | 18. května 2014 v 20:47 | Reagovat

kde je další díl?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama